سایت عکس و سرگرمی
قیمت سوئیچ شبکه
قیمت سوییچ
قیمت سوئیچ
قیمت گوشی سامسونگ
قیمت پاور بانک
قیمت گوشی موبایل
دوربین مداربسته
قیمت پرینترهای اچ پی
قیمت چاپگر
قیمت پرینتر
رک سرور
قیمت ups
قیمت یوپی اس
قیمت مانیتور
قیمت مادربرد
لپ تاپ
قیمت مودم تی پی لینک
قیمت مودم دی لینک
قیمت سوئیچ سیسکو
قیمت سوئیچ
قیمت آلین وان
قیمت لپ تاپ ایسر
قیمت لپ تاپ اچ پی
قیمت لپ تاپ لنوو
قیمت لپ تاپ ایسوس
قیمت نوت بوک
قیمت لب تاب
قیمت لپ تاپ
قیمت هارد سرور
قیمت رم سرور
قیمت سرور اچ پی
خرید سرور
قیمت سرور
close
درباره خودرو toyota yaris 2020 خودرواينفو

خودرواينفو
اطلاعات و مجله خودرو

toyota yaris 2020

معرفي كامل و بررسي مشخصات خودرو toyota yaris 2020 موضوع اين مطلب از وبلاگ خودرو اينفو است. 

با ما همراه باشيد.

Yaris lore موضوع بسياري از افراد بنزيني نخواهد بود ، اما اين يك داستان نسبتاً جالب است و اكنون مي توان گفت كه مدل تقريباً كاملاً جديد نسل چهارم روي ماست.

Yaris اصلي در سال 1999 با بدني تقريباً خميده و جسورانه اي از ساز و باريك به مركز داشبورد منتقل شد. نگاه كردن به آن جالب بود ، اما رانندگي هم جادار و بي خيال بود و به همين دليل آنقدر خوب فروخت كه حتي تويوتا نيز شگفت زده شد. جوانان به خصوص آن را دوست داشتند ، و به درستي كلاس Supermini را تغيير داد.

با اين حال ، رقيبان با ظاهري بهتري در اواسط دهه 2000 ظاهر مي شدند (عمدتاً فورد فيستا) ، بنابراين جايي كه جسارت ناز ياريس يك بار آن را به صفحات L اخير بدنبال داشت ، به طور فزاينده اي توسط رانندگان قديمي تر خريداري مي شد ، كه توسط آنها فريب خورده بودند. وعده قابليت اطمينان و پيشرانه هاي هيبريدي كارآمد (اما كسل كننده) براي اولين بار در سال 2012 ديده مي شود. بنابراين ياري ها براي يك اتومبيل كوچك مشكل تصوير داشتند و تويوتا سعي كرد اما با استفاده از تكرارهاي بيش از حد متعاقب آن ، اين مشكل را اصلاح نكرد.

اما به تازگي ، به نظر مي رسد تويوتا چيزهايي به نام هاي "اعتياد به مواد مخدره" و "ميل" را به خاطر آورده است. اولين سوت واقعي Yaris جديد ما به شكل فراموش نشدني از نمونه هاي كوچك با حركتي كوچك نبود بلكه با اخباري مبني بر اينكه در حال توسعه يك هولوگرافي-uber-Yaris بود كه از فن آوري اتومبيل رالي كابوس Yaris WRC استفاده مي كرد ، نبود. اكنون ما آن را GR Yaris مي شناسيم. اين موتور از يك موتور 1.6 ليتري توربو 257 اسب بخار نيرو مي بخشد و آن را از طريق هر چهار چرخ ، برخي از ترفندهاي محور عقب مبتني بر كلاچ و ديفرانسيل هاي مناسب براي گشتاور به زمين مي اندازد. و va ، مردم دوباره در مورد Yaris صحبت مي كنند.

البته ، جديد Yaris Hybrid كه در اينجا رانده مي شود ، بسيار شبيه به GR Yaris نيست. اين فقط با سه درب در دسترس نيست ، و همچنين طاقچه هاي حاشيه آن به پهلو نخواهد رسيد. با اين حال ، آنچه مهم است اين است كه به نظر مي رسد ، و قوس هاي معمولي چرخ Yaris ، عقب چمباتمه و بالا آمدن كمربند در واقع به آن نگرش مي دهند كه سلف آن نبود. حتي نماد سطح ورودي ، روي چرخ هاي 16 و بدون كار دو رنگ جالب در ماشين تست ما ، به نظر مي رسد به ياد ماندني - سرگرم كننده ، حتي - اگرچه ممكن است 19.910 پوند باشد.

بله ، ياري ها اكنون عزيزتر از گذشته هستند. چرا؟ از آنجا كه از Toyota New Architecture استفاده مي كند ، همان پلت فرم ماژولار نسبتاً پرهزينه است كه كرولا را بزرگتر (و رك و پوست كنده بسيار خوب) قرار داده است. مزاياي آن يك ماشين بسيار سخت تر ، يك مركز ثقل پايين و اسكان براي چندين سيستم كمك راننده است كه همگي در ياري ها استاندارد هستند.

اين معماري همچنين امكان استفاده بهتر از فضا را فراهم مي كند. Yaris در حال حاضر 55 ميلي متر كوتاهتر از قبل است ، تا زير چهار متر طول را ببندد ، اما چرخ هاي چرخ آن 50 ميلي متر چشمگير رشد كرده است. اين نوع آماري است كه حتي در مورد سالن هاي اجرايي بايد به آن اشاره كرد ، چه رسد به كلاهبرداري هاي مركز شهر.

آنچه بهبود نيافته است ، دايره چرخش بسيار محكم قديمي Yaris است. در واقع ، آن كمي رشد كرده است ، اما هنوز بدتر از Fiesta يا Volkswagen Polo نيست.


سيستم تركيبي نيز جديد است ، اگرچه اين فناوري آشنا است. 1.5 هيبريدي آزمايش شده در اينجا فقط مشتق شده به انگلستان است ، بيشتر به اين دليل كه حتي تويوتا انگليس نيز بنزينهاي اصلي 1.0 و 1.5 را ارائه مي داد ، تقريباً هر كس به دنبال مدل الكترود شده مي شد - به هر حال تعجب آور نيست با توجه به اينكه اقتصاد رسمي آن تقريباً 70 آمپر است. كل بازده اين پيشرانه ، كه داراي يك موتور بنزين سيلندر سه سيلندر اتكينسون و دو موتور الكتريكي (يكي در موتور مناسب ، ديگري براي شروع موتور و شارژ هر دو درايو و باتري هاي جانبي) است ، 114 اسب بخار است. اين 16 اسب بخار بيشتر از گذشته است ، و رانندگان فعلي ياريس كه با اعتراف خود تويوتا ، براي غلبه بر آن تلاش مي كنند ، قدرداني زيادي از آن دريافت خواهند كرد.

ميزان انتشار دي اكسيد كربن نيز در حدود يك پنجم كاهش مي يابد ، و بسته باتري ليتيوم يون تنها سبك تر از هيدريد فلز نيكل قديمي نيست بلكه سبك تر جريان انرژي را نيز فراهم مي كند.

درايو تست ما مختصر بود و خودروي آزمايشي ماشيني سمت چپ ما مشخصات بلژيكي است ، بنابراين تجهيزات آن با آنچه در اينجا ارائه خواهيم شد ، مطابقت ندارد. آنچه در اصل به آن توجه مي كنيد ، تريم طراحي رده بندي متوسط ​​اما داراي چرخ هاي 17 اينچي (به جاي 16 اينچ) به علاوه موارد اضافي مانند صفحه نمايش رنگي و شارژ تلفن بي سيم است.

اصولاً اين جالب ترين كابين ياريس از زمان اصلي است. همانطور كه با كرولا جديد ، كيفيت درك شده جهشي را به جلو سوق داده است ، در حالي كه لبه ها و حباب هاي نگهدارنده اي در كنار بافت هاي قانع كننده از جمله قالب هاي لاستيكي محكم و روكش پارچه اي وجود دارد. صندلي هاي پشتيبان ، فرمان خاردار و ستون فرمان قابل تنظيم را به راحتي اضافه كنيد و محيطي داريد كه احساس مي كند بالغ است اما كسل كننده نيست. فضاي مسافر با رديف عقب بهتر از خوب است.

نكات بد؟ براي خودرويي كه بيشتر در شهر رانده شود ، ستونهاي A بسيار ضخيم هستند ، در حالي كه صفحه لمسي غيرقابل جذاب بر نماي شما حاكم است. رابط كاربري Infotainment فاقد لهستاني نيز هست ، اما حداقل Android Auto و Apple CarPlay استاندارد هستند.

تجربه رانندگي مختلط است. باتري به طور مفهومي حدود چهار مايل برد را ذخيره مي كند ، اما آن را به صورت تاكتيكي مستقر مي كند. ياري ها به تنهايي تحت فشار الكتريكي سريع و ساكت قرار مي گيرند و ضربات گشتاور كه مي گيريد در هنگام كشيدن بر روي چهارراه و مانند آن مفيد است. بيشتر از آنچه موتور مي تواند بخواهد بخواهيد و موتور خاموش مي شود - درشت اما غيرقابل تحقق چنين نيست - و دو منبع تغذيه در كنار هم شتاب معقول متوسط ​​را ارائه مي دهند. توجه داشته باشيد كه بازاريابي ها هنوز هم نياز به برنامه ريزي دارند. خاموش مي شود و موتور بدون ترديد دوباره به خواب مي رود.

اين يك پيشرانه جذاب نيست - مطمئناً در مقايسه با توربو فيستا با سه پدال نيست - بلكه مقرون به صرفه است. در يك مسير متنوع ، بدون امتحان كردن به طور متوسط ​​63mpg به طور متوسط ​​بود. در مورد احساس فرمان ، واقعاً رويداد اصلي ياريس يا باغ معمولي شما نيست و قفسه حداقل سبك و زيبا است ، اما اميدواريم GR Yaris بهتر عمل كند ...

پالايش خوب در حال حركت است و به نظر مي رسد اثر "باند الاستيك" CVT كمتر از گذشته برجسته است ، اگرچه كيفيت سواري به طور قابل توجهي در بزرگراه متلاشي مي شود (چرخ هاي 16 در اين زمينه ممكن است در اين زمينه كمك كند). اما بهترين چيز در مورد ياريس (جدا از طراحي ، اقتصاد يا كابين) شاسي جديد آن است. اين در واقع بسيار خنثي است ، بنابراين اين ماشين كوچك گوشه اي كاملاً خوب و چنگال كاملاً خوب از لاستيك متوسط ​​خود خارج مي كند.

گمان نمي كنم بسياري از صاحبان ياريس خود را به گوشه گوشه ها بريزند ، اما اگر اين كار را انجام دهند ، پيدا مي كنند كه كاملاً از هم جدا نيستند. اين توانايي در اينجا هدر مي رود ، اما خوب تقويت مي شود.

نكته آخر اينكه نكته جالب اين است كه ، در چرخ هاي 17 اينچي اتومبيل تست ما با شيوه اي دلپذير تر كه دوست داريم ، و در جاده هاي مختلف سوار شد. به نظر مي رسد كه آهنگ تعليق عمداً روي چرخ هاي 17 اينچ محكم تر است ، بنابراين كوچك كردن 16 عيار مي تواند پيشرفتي واقعي و معنادار ايجاد كند.

بنابراين ، ياري ها در مناطقي كه اهميت دارند و احتمالاً از هر زمان ديگري كه از زمان شروع فعاليت خود شروع مي شود ، بهتر از گذشته هستند. به علاوه ، اين صحنه براي آنچه كه واقعاً به آن اهميت مي دهيم بسيار زيباست: GR قدرتمند.

از كجا Sus*** ، انگلستان قيمت 21920 پوند در حال حاضر موتور 3 سيلندر ، 1490 سي سي ، بنزين ، به علاوه موتور الكتريكي 114bhp در 5500 دور در دقيقه گشتاور اعلام نشده گيربكس e-CVT وزن خنك كننده اتوماتيك 1160kg سرعت حداكثر 109mph 0-62mph 9.7sec اقتصاد سوخت 65.7-68.9mpg CO2 92-98g / km ، 21-22٪ رقبا Suzuki Swift ، Ford Fiesta

 

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۰۳:۱۵:۵۳ ] [ سامان ابدلي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By azadblog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

سامانه تبادل بازدید

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد  / ربات افزایش فالوور عضوگرام